Page last updated 08 April 2001 15:21
REPORT |
Thursday 5th April | Friday 6th April | Friday 6th April | Saturday 7th April | Saturday 7th April | ||||||
Area | 1st Round 7.30pm | Score | 2nd Round 12.00noon | Score | Quarter final 7.30pm | Score | Semi final 9.30 am | Score | Final 2.00 pm | Score |
10 16 |
Mick
Sharpe (Kingsthorpe) Chris Messer (Clevedon) |
21 12 |
Mick
Sharpe (Kingsthorpe) Rob Paxton (Exonia) |
18 21 |
Rob
Paxton (Exonia) Barry Patterson (Moonfleet 2000) |
21 16 |
Rob
Paxton (Exonia) Billy Jackson (Lincoln) |
21 13 |
Rob
Paxton (Exonia) Les Gillett (Chipping Norton) |
20 21 |
20 29 |
Rob
Paxton (Exonia) Duncan Hanmore (Royal Tunbridge Wells) |
21 15 |
||||||||
23 30 |
Paul Maynard (Essex) Adrian Finnie (Preston) |
12 21 |
Adrian Finnie (Preston) Barry Patterson (Moonfleet 2000) |
9 21 | ||||||
19 25 |
Barry Patterson (Moonfleet 2000) Andrew Friend (Ipswich) |
21 19 | ||||||||
27 31 |
John Sussex (Egham) Peter Ward (Atherley) |
13 21 |
Peter
Ward (Atherley) Darren Griffith (Victory) |
21 8 |
Peter
Ward (Atherley) Billy Jackson (Lincoln) |
13 21 |
||||
3 32 |
Steve Packham
(Hartlepool) Darren Griffith (Victory) |
9 21 | ||||||||
21 1 |
John Kelly (Plymouth Civil Service) Paul Barlow (Cumbria) |
5 21 |
Paul
Barlow (Cumbria) Billy Jackson (Lincoln) |
9 21 | ||||||
17 5 |
Derek Plater
(Bromsgrove) Billy Jackson (Lincoln) |
10 21 | ||||||||
Friday 6th April | ||||||||||
1st Round 9.30am | Score | |||||||||
4 13 |
Alan Croft (Hull) John Ottaway (Wymondham Dell) |
11 21 |
John
Ottaway (Wymondham Dell) Nick Cammack (Nottingham) |
21 17 |
John
Ottaway (Wymondham Dell) Les Gillett (Chipping Norton) |
8 21 |
Les Gillett (Chipping
Norton) Andy Thomson (Cyphers) |
21 14 |
||
8 12 |
Nick Cammack (Nottingham) George Tubby (Acle) |
21 4 | ||||||||
15 14 |
Les Gillett (Chipping
Norton) Mark Bantock (Whiteknights) |
21 6 |
Les Gillett (Chipping
Norton) Greg Moon (Avon Valley) |
21 14 |
||||||
26 11 |
Steve Tuohy (Cambridge Park) Greg Moon (Avon Valley) |
5 21 | ||||||||
22 7 |
Ron Ayres (Watford) Simon Leader (St.Neots) |
9 21 |
Simon
Leader (St.Neots) Gary Smith (Sunderland) |
21 20 |
Simon
Leader (St.Neots) Andy Thomson (Cyphers) |
2 21 |
||||
2 18 |
Gary Smith
(Sunderland) R.Probert (Victoria, Street) |
21 11 | ||||||||
6 24 |
Graham Smith
(Spalding) Arthur Blackmore (Barking) |
21 10 |
Graham Smith
(Spalding) Andy Thomson (Cyphers) |
16 21 |
||||||
28 9 |
Andy Thomson
(Cyphers) Vic Adams (Leicester) |
21 5 |
Copyright English Indoor Bowling Association 2000. |