English Indoor Bowling Association Ltd

2018/2019 Competition Photos

Click on photos for larger versions. Click on the Title in blue for results

  WINNERS RUNNERS-UP

Katherine Rednall
(Norfolk)

Devon Cooper
(Riverain)
Singles
Sponsored by
Care UK Healthcare
Singles
Sponsored by
Care UK Healthcare
     

Katy Smith & Lucy Smith
(Westlecot IBC)


Rebecca Willgress & Katherine Rednall
(Norfolk)
Pairs Pairs
     

 


Katherine Rednall, Rebecca Willgress & Carol Baker (Norfolk)

Karen Weites, Heather Smith
& Ann Lennie (West Denton)
Triples Triples
  WINNERS RUNNERS-UP

 


Penny Cresswell, Julie Leake,
Ann Warner & Sally Williams
(Dolphin IBC)

Imogen Jenner, Paige Dennis,
Sandy Hazell & Wendy King
(Swale IBC)
Fours Fours
     

 


Katherine Rednall
(Ipswich & District IBC)

Janice Gower
(Blackpool Newton Hall IBC)
  Champion of Champions
Sponsored by
Warners Leisure Hotels
Champion of Champions
Sponsored by
Warners Leisure Hotels
     

 


Devon Cooper
(Riverain IBC)

Nicole Rogers
(Exonia IBC)
  U25 Singles
Sponsored by
Bespoke4Business
U25 Singles
Sponsored by
Bespoke4Business
     
  WINNERS RUNNERS-UP


Harriet Stevens & Sam Tolchard
(Exonia IBC)

Jackie Tallack & David Bolt
(South Shields)
Mixed Pairs
Sponsored by Rijo 42
Mixed Pairs
Sponsored by Rijo 42
     

 


C.Lenton, H.Stevens, K.Kniveten & S.Tolchard (Exonia)

P.Dennis, W.King, S.Coyle & P.Martin (Swale)
Mixed Fours
Mixed Fours
    

 


John Dawes & Mark Dawes
(Blackpool Newton Hall)

Chantal Spencer &
Martin Spencer (Spalding)
  Family Pairs Family Pairs
    
  WINNERS RUNNERS-UP



Chelsea Tomlin
(Spalding IBC)


Devon Cooper
(Riverain)
  Ladies 2-bowls
Sponsored by Precise Protect
Ladies 2-bowls
Sponsored by Precise Protect


Swale IBC
"David Cornwell" Under 25 Inter-Club Double Rink
Spalding IBC
"David Cornwell" Under 25 Inter-Club Double Rink
 



Top Club
Top Club
     


Sharon Allen, Joan Welch,
Jenny Ralph (Riverain)

Jan Roberts, Catherine King,
 Janine Orchard (Madeira)
O50 Triples
Sponsored by
Precise Protect
O50 Triples
Sponsored by
Precise Protect
     
  WINNERS RUNNERS-UP

P Bain (Eastbourne)

C Crafer (Chigwell)
  O60 Singles
Sponsored by
Churchill Retirement
O60 Singles
Sponsored by
Churchill Retirement
     
 
Sue Cooke & Alex Jacobs
(North Wilts)

Linda Warren & Janet Swift
(Northampton)
  O60 Pairs
O60 Pairs

 



York & District


Dolphin
Yetton Trophy Yetton Trophy
     

 


Sutton

Boston
Yetton Plate
Yetton Plate
  WINNERS RUNNERS-UP

 


Lincoln & District

Colchester
  Mason Trophy Mason Trophy
   

 


Colchester

Oyster
  Vivienne Trophy
Vivienne Trophy

Dales Sports Surfaces


Exonia IBC

Lincoln IBC
  Egham Trophy
Sponsored by
Dales Sports Surfaces
Egham Trophy
Sponsored by
Dales Sports Surfaces
  WINNERS RUNNERS-UP

 


Cambridgeshire CLIBA

Sussex CWIBA
Atherley Atherley
   .  
 Archives  |  Accessibility  |  Downloads  |  Guidance Notes  |  Links  |  Photos  |  Sitemap  |  Contact Us  |  Privacy Notice