English Indoor Bowling Association Ltd


The EIBA is pleased to acknowledge the following Official Partners & Suppliers


Mixed Fours

Year Winner Runner-Up
1989/90
1990/91
1991/92
1992/93
1993/94
1994/95
1995/96
1996/97
1997/98
1998/99

1999/00
2000/01
2001/02
2002/03
2003/04
2004/05

2005/06
2006/07
2007/08

2008/09
2009/10
2010/11
2011/12

2012/13

2013/14
2014/15

2015/16

2016/17

L.Baxter, C.Miller, P.Hayes, L.Miller (March GER)
A.Martin, C.Thornhill, D.Bell, D.Cornwell (City of Ely)
C.Webb, J.Kelly, D.Ward, P.Richmond(North Walsham)
W.Line, E.Fairhall, P.Line, G.Standley (Atherley)
J.Moran, E.Baker, J.Lambert, R.McKie (Sunderland)
E.Gass, N.Littleton, R.Gass, A.Baxter(Cumbria)
D.Anderson, H.Gregory, P.Butler, C.Rolph (Arun)
A.French, D.Wilson, C.Hiom, B.Hobart (Boston)
P.Thompson, A.Baker, M.Pulling, D.Auckland (Grantham)
N.Craig, H.Smith, R.Richardson, M.Bennett (Newcastle
Eldon Square)
J.Saunders, P.Rolph, A.Manson, M.King (Pinewood Park)
R.Bond, C.Theedom, S.Stevens, I.Bond (Exonia)
J.Arnaud, E.Dibble, P.Ward, S.Spreadbury (Atherley)
R.Beaumont, K.Strutt, S.Barnett, B.Jenkins (Egham)
S.Segasby, P.Hood, P.Shackcloth, M.King (Gallow)
J.Morris, J.Edson, D.Brown, B.Jackson (Lincoln)

E.Faulkner, S.Seymour, A.Ware, N.Brett (City of Ely)
M.Backhouse, G.Hunter, A.Squire. J.Stamper (Falcon)
D.Hankin, P.Clarke, R.Tiller, B.Jenkins (Egham)

R.Wooton, D.Green, B.Tew, J.Badham (Birmingham)
S.Seymour, K.Reynolds, J.Reynolds, N.Brett (City of Ely
J.Frith, L.Kuhler, L.Prince, D.Hubbard (Adur)
E.Seed, S.Kearsley, J.Goodall & Mark Dawes
(Blackpool Newton Hall)
R.Field, L.Catchpole, I.Catchpole, W.Wilgress (Norfolk)

L.Copeland, B.Lynch, M.Squirrell, P.Mosley (Hartlepool)
E.Seed, S.Kearsley, J.Goodall & Mark Dawes
(Blackpool Newton Hall)
E.Seed, S.Kearsley, J.Goodall, M.Dawes
(Blackpool N.Hall)
M.Merryweather, S.Windmill, S.Jones, A.Knapper
(Whiteknights)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

G.Mills, S.Davies, M.Mills, R.Billington (Bridgwater BCL)
M.Roberts, P.Bayes, D.Boyes, M.Walton (Ryedale)
E.Alexander, S.Alexander, A.Ware, N.Brett (City of Ely)
I.Boyle, M.Bruce, S.Stacey, C.Instone (York & District)
D.Craddock, T.Burgess, N.Rees, P.Broderick (Wellingborough)
Y.McKee, S.Tansley, N.& J.McKee (Kingsthorpe)
N.Davies, K.Jones, D.Stavrou, M.Hyde (Desborough)
T.Burgess, M.Johnson, N.Rees, P.Broderick (Wellingborough)
M.Haylett, M.Himpleman, G.Tubby, T.Stone (Acle)
H.May, M.May, E.Amery, S.Hooper (Minehead)
J.Arnaud, L.Croad, J.Saunders, P.Ward (Bournemouth)
V.Hobart, B.Lewis, B.Hobart & C.Moore
(Barwell)
J.Burgess (sub for M.Johnson) T.Broderick, P.Broderick, J.Walker (Wellingborough)
R.Field, L.Catchpole, I.Catchpole & W.Willgres (Norfolk)
S.Kemp, N.Patient, N.Jackson, E.Morris
(Essex County)
L.Smith, K.Smith, I.Jefferies, N.Smith
(Westlecot)
R.Field, C.Baker, T.Segolo, W.Willgree (Norfolk)

 Archives  |  Accessibility  |  Downloads  |  Guidance Notes  |  Links  |  Photos  |  Sitemap  |  Contact Us  |  Privacy Notice